2012.05.05. szombat 11:00
Cimbora Klub - Vendég: Tóth Krisztina és Müller Péter Sziámi
Hogy néz ki egy mai „költő"? A vers csak vers, vagy zene is? Hányféleképpen lehet a verseket befogadni: hallgatni, olvasni, eljátszani, beleszólni, belezörögni vagy elmozogni? A mai gyerekek mindennapi élete belefér egy-egy versbe?
Mindezekre és még sok más kérdésre is választ kapunk Tóth Krisztinától és Müller Péter Sziámitól most készülő közös gyermekvers-kötetük/hangoskönyvük kapcsán.
A felnőtt- és gyerekközönség is aktív részese lesz ennek a klubnak, melyen a versek megzenésített változatai is megszólalnak Veres Andi, a Palinta Társulat vezetőjének közreműködésével.
2012.05.09. szerda 16:00
Könyvbemutató
2012.05.15. kedd 18:00
Ljudmila Ulickaja: Történetek gyerekekről és felnőttekről
A népszerű írónő új kötetének felolvasással egybekötött könyvbemutatója
2012.05.18. péntek 19:30
Anna Gavalda: Szerettem őt
Szereplők: Györgyi Anna és Szilágyi Tibor
További előadások: május 19. és 21.
2012.05.19. szombat 19:30
Anna Gavalda: Szerettem őt (Színházi előadás)
Szereplők: Györgyi Anna és Szilágyi Tibor
További előadás: május 21.
2012.05.21. hétfő 19:30
Anna Gavalda: Szerettem őt (Színházi előadás)
Szereplők: Györgyi Anna és Szilágyi Tibor
2012.05.22. kedd 19:30
Falcsik Mari: Nő az időben - Ráckevei Anna és Kováts Kriszta estje
Ráckevei Anna mindent tud a női sorsról. Hangjával és lényével mindent ki is tud fejezni. Kereste azt a mai költőt, akinek a szavaival el is tudja mondani a gondolatait és érzéseit. Megtalálta Falcsik Marit (Sanzon nehéz időkben, Változatok a szabadságra – Magvető Kiadó), akinek a verseiben magára ismert.
2012.05.30. szerda 19:30
Staféta Grecsó Krisztiánnal - Irodalmi talk show
Vendég: Pál István Szalonna népzenész
A staféta eredendően váltást jelent, átadást, érintkezést. A Staféta pódiumesteknek is az a célja, hogy egymás művészetét szerető, tisztelő, a másik munkásságát értő művészek kerüljenek közös térbe, értsék, értelmezzék egymást és önmagukat.
A startnál mindig másféle művész áll, zenész, színész, író, képzőművész. Az alkotóemberrel nem életútinterjú készül, az alkotó rögtön előad valamit: zenél, szaval, vetítünk. Erről a kiválasztott alkotásról diskurálunk. Vagyis tényleges helyzetekben, művészet értő, alakító és befogadó helyzetben mutatkozik meg az alkotó.
Ő jelöli meg utána kedves művésztársát, akit „hasonló helyzetbe" hozunk.
Természetesen a dramaturgia minden adott esetben más, hiszen változnak a művészeti ágak, változnak a játékosok, és mivel szabad kezet adunk, vagyis maguktól és másoktól is válogathatnak, nyilván más és más az estek ritmusa is.
De a lényeg mindig egy: olyan pódiumestre hívjuk a nézőket, ahol az alkotók új oldalukról ismerhetők meg. Így lesz a staféta egy szituációs, összművészeti produkció.