Lakatos István "Az Év Gyerekkönyve Díj 2014" egyik nyertese
Lakatos István a legjobb ifjúsági könyv írója kategóriában, az Óraverzum című regényéért vehette át az elismerést a Könyvhéten.

A szerző portréját Vécsei Rita készítette.

Lakatos István Óraverzum című regényéről Gombos Péter úgy vélekedett: a jó sci-fik szinte minden erénye megvan a kötetben, s a "regény annyira friss, annyira szellemes s mindamellett oly mértékben előzmény nélküli a magyar ifjúsági irodalomban, hogy kétségkívül megérdemli a díjat".

Az idén a legjobb gyerekkönyvíró Kollár Árpád, a legjobb illusztrátor Hanga Réka lett. A legjobb fordítónak Nádori Lídiát, a legeredetibb könyvnek Dániel András kötetét ítélte a zsűri.

Bővebben a díjról és a díjazottakról a Litera oldalán »

Az Óraverzumról »

Lakatos István
1980. november 10-én született Budapesten. Első komolyabb munkája a Miserere homine – Ember, irgalmazz 2008-ban, a Műútban jelent meg, azóta évente új képregényt publikál a lapban.

A kecskeméti Piarista Gimnáziumban érettségiztett, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának magyar-kommunikáció, később esztétika szakára járt. Az Előszezon tagja. Első komolyabb munkája, a Miserere homine – Ember, irgalmazz 2008-ban, a Műútban jelent meg, azóta évente új képregényt publikál a lapban.  2009-ben Ljudmila Ulickaja Történetek emberekről és állatokról című mesekönyvét illusztrálta, majd 2010-ben a Nyitott Könyvműhely gondozásában megjelent első képregényalbuma, a Lencsilány.

A Magvető Kiadónál megjelent művei

Dobozváros (2011), Óraverzum (2014)


Díjai

III. díj, Art Comix pályázat (2006)
III. díj (megosztva), Mátyás, a király pályázat (2008)
Alfabéta-díj 2009, kép-novella kategóriában (Miserere homine)
Aranyvackor 2009 – a Litera.hu és a Könyvmolyképző kiadó különdíja (Dobozváros)
Alfabéta-díj 2010, kép-novella kategóriába (Vasárnap)
Alfabéta-díj 2010, az év képregényrajzolója
Csodaceruza illusztrációs pályázat, megosztott 3. hely (2011)
Év Gyermekkönyve 2011 (2012)
Év Gyerekkönyve díj 2014 (2015)

Kiállítások

Fejnélküli mesék (Budapest, Légó Galéria, 2008. szeptember 17, majd Eduárd galéria, 2008. november 15-december 1, megnyitotta az Eduárdban Kiss Ferenc)
A faun labirintusa (csoportos kiállítás, Hybrid Art & Cafe, 2010. február 18. – március 20.)
JAK Piknik (Budapest, U26, 2010. június 2., megnyitotta Kele Fodor Ákos)
Műút-napok (Miskolc, Művészetek Háza, 2010. szeptember 17–30., megnyitotta k. kabai lóránt)

 

Meglepő versek az emlékezésről
Emlékek és álmok elevenednek meg és keverednek össze Krusovszky Dénes verseiben. Hogyan mesélhetjük el az önéletrajzunkat egy olyan korban, amikor a személyes történeteink határai feloldódnak...
Maléter Pál özvegyének küzdelmes élete
A kötet elbeszélője és egyben főhőse Gyenes Judith: az 56-os mártír, Maléter Pál özvegye. A gyerekkori emlékek, a jómódú család mindennapi élete, majd a háborús évek megidézése után...
Fordította: Kúnos László
A halhatatlanság ára
Hajnalcsillag-sorozatának második kötetében Karl Ove Knausgard ezúttal két szereplőre összpontosít. A regény első fele 1986-ban, a csernobili atomkatasztrófa évében játszódik, és egy Syvert...
Új, mai versek
Háborúban hallgatnak a múzsák? Erdős Virág verseiben nem hallgatnak, hanem ordítanak. Ebben a költészetben nem válik szét a közélet és a magánélet, és a megfogalmazás sem lehet győztes...
Könyvportál Líra könyv Kiskereskedelem Nagykereskedelem Kiadók Kapcsolat Támogatók ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ