Hatalmas sikert hozott a december 15-i premier!
Bemutatták Ljudmila Ulickaja Odaadó hívetek, Surik című regényének színpadi adaptációját, Bagó Bertalan rendezésében. A hazánkban 2008-ban megjelent regény színpadi változatát Selmeczi Bea kifejezetten a Rózsavölgyi Szalon felkérésére készítette el.

Az alkotók a számos helyszínen játszódó művet szinte díszlet nélkül, filmszerűen, montázstechnikával jelenítik meg a Szalon pódiumszínpadán.

A nézők mintha egy megkopott, helyenként megsárgult szélű fényképalbumot lapozgatnának, vagy egy fényképezőgép lencséjén keresztül figyelnék Surik életét. Fényképek lapjai elevenedek meg, hogy aztán újra emlékképpé váljanak.

Az előadásban valamennyi színész zenél. Különböző hangszereken
játszanak, „kamarazenélnek", ami furcsa, különös hangulatot teremt.

A Surik életét irányító, kegyeit maradéktalanul élvező nőket a színpadon két színésznő (Sipos Vera és Tánczos Adrienn) formálja meg.

A finom lelkű, határozatlan és tétova, már-már légnemű anyát Balog Judit kelti életre.

A franciás műveltségű, tekintélyes nagymamát Tordai Teri alakítja.

Surik Korn megszemélyesítője Mohai Tamás, aki mindössze két éve végezte el a Színművészeti Egyetemet, Gálffi László és Ács János növendékeként és eddig leginkább a KOMA társulat előadásaiban láthattuk.

Milyen fiú ez a Surik Korn? Miért érdemes és fontos ma bemutatni a művet? - Az alkotókkal készült interjúból ezekre a kérdésekre is választ kapunk.
http://www.youtube.com/watch?v=WzKswDYDQI4

Az előadásról készült fotókat itt nézheti meg!

További előadások:
2012. december 27., 28. 19.30
2013. január 10., 23.  19.30

További információ itt olvasható!

 

Mítosz a 20. századról
Darvasi László monumentális nagyregénye 1908-tól 1957-ig vezet végig a magyar történelmen. A vidéki kastély grófja felesége halála után valószerűtlen építkezésbe fog: egy elpusztíthatatlan...
A nagy múltú antológia idén is az elmúlt év folyóiratterméséből válogatja ki a legfontosabb verspublikációkat.
Mítosz a 20. századról
Darvasi László monumentális nagyregénye 1908-tól 1957-ig vezet végig a magyar történelmen. A vidéki kastély grófja felesége halála után valószerűtlen építkezésbe fog: egy elpusztíthatatlan...
Új versek, régi témák
Nádasdy Ádám versei az emberélet útjának felén túlról szólnak. Az utazás folyamatos: billegünk a csónakban, kanyarodunk a teherautóval, viháncolunk a kertben, vagy éppen hátsó lépcsőkön...
Könyvportál Líra könyv Kiskereskedelem Nagykereskedelem Kiadók Kapcsolat Támogatók ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ