Rakovszky Zsuzsa és Bartis Attila Libri-díjas
Rakovszky Zsuzsa nyerte el első alkalommal a Libri Irodalmi Díjat. Bartis Attila a közönségdíjat vehette át a BMC-ben megrendezett esten 2016. május 25-én.

Idén indult útjára a Libri irodalmi díj és a Libri irodalmi közönségdíj, amely az előző év legjobb szép- és tényirodalmi könyveit díjazta. A  zsűri az első évben Rakovszky Zsuzsa Fortepan című verseskötetét, a közönség Bartis Attila A vége című regényét díjazta.

A díjakra a szakmai zsűri és közönség szavazhatott. A díjat elnyerő könyvek szerzői 1-1 millió forintot kaptak, illetve 25-25 millió forint értékű médiatámogatást, melyet bármely könyvük promóciójára használhatnak fel.

    A döntős könyvek a tavalyi év kiemelkedő alkotásai közül kerültek ki, a közönség és a zsűri a következő 10 könyvből választotta ki az idei nyerteseket:

    Bartis Attila: A vége

    Dragomán György: Oroszlánkórus

    Esterházy Péter - Szüts Miklós: A bűnös

    Forgách András: Élő kötet nem marad

    Nádasdy Ádám: A vastagbőrű mimóza

    Rakovszky Zsuzsa: Fortepan

    Réz Pál: Bokáig pezsgőben

    Szvoren Edina: Az ország legjobb hóhéra

    Térey János: A legkisebb jégkorszak

    Ungváry Krisztián: Magyar megszálló csapatok

A Libri irodalmi díjak 10 döntős könyve közt szerepelt Réz Pál hangos memoárja, a Bokáig pezsgőben. A korszakalkotó könyv kapcsán a Libri Könyvkereskedelmi Kft. Libri irodalmi életműdíjat ad át Réz Pál jogutódjainak, mely egy egyszeri díj; az elismeréssel a Libri szeretne méltó emléket állítani Réz Pálnak és munkásságának. A döntés értelmében a könyv médiatámogatást kap, a Libri kiemelten megjeleníti a Bokáig pezsgőben című kötetet felületein, könyvesboltjaiban és weboldalán.

A zsűri tagjai Fullajtár Andrea, Szilágyi Zsófia, Bálint András és Károlyi Csaba voltak, a zsűri moderátori tisztjét pedig Vitray Tamás töltötte be.

Forrás és további információ: KönyvesBlog

Hová tűntek a férfiak?
Az Apám üzent Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve, miközben valódi fikció. Regényes nyomozás a családi múlt után, amely a személyes vallomás látszatát kelti. Mit jelent a kitörés...
Az alternatív pedagógia útjain
A rendszerváltás a magyar történelem fontos fordulópontja. A több mint harmincévnyi távolság már lehetővé teszi, hogy objektívan tekintsünk rá, de még meghallgathassuk az események alakítóinak...
Hová tűntek a férfiak?
Az Apám üzent Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve, miközben valódi fikció. Regényes nyomozás a családi múlt után, amely a személyes vallomás látszatát kelti. Mit jelent a kitörés...
Irodalomtörténeti pszichohistóriák
Milbacher Róbert nagy sikerű és hiánypótló művéhez, a Legendahántáshoz hasonlóan a Ködképek az irodalom láthatárán is közérthető és szórakoztató ismeretterjesztésre vállalkozik....
Könyvportál Líra könyv Kiskereskedelem Nagykereskedelem Kiadók Kapcsolat Támogatók ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ